Fotowoltaika dla firm

Hotele i Pensjonaty | budynki użyteczności publicznej | Zakłady produkcyjne i usługowe

Skontaktuj się z nami.
tel. 94 342 23 36
Przeprowadzimy audyt energetyczny.
Zaprojektujemy najlepsze rozwiązania.
Wykonamy całą instalację.

Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób fizycznych, ale także dla małych i dużych przedsiębiorstw. Zielony kierunek to dobry kierunek rozwoju firmy! Rozwiązania takie jak fotowoltaika czy pompa ciepłą niosą ze sobą wiele korzyści dla firmy, przede wszystkim oszczędności, bezpieczeństwo, niezależność. Pomagają również budować pozytywny wizerunek firmy, ponieważ ostatnimi czasy obserwuje się wzrost świadomości ekologicznej Polaków. Ponadto tego typu inwestycje można sfinansować przy pomocy wielu dostępnych programów, takich jak dotacje czy ekopożyczki. W jakie rozwiązania warto więc zainwestować w swojej firmie?

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę dla firmy?

Czy firma może być prosumentem i w ten sposób obniżyć rachunki za prąd? Czy fotowoltaika dla firm oznacza opłacalność również w nowym systemie rozliczania nadwyżek energii i czy warto w nią zainwestować?

Nowy system rozliczeń

Fotowoltaika w Polsce rozwija się w bardzo dobrym tempie. Rok 2022 to dla tej branży rok zmian, ponieważ od kwietnia nadwyżki wyprodukowanej energii rozlicza się w inny sposób. Obowiązujący od 1 kwietnia 2022 roku net billing wprowadził co prawda sporo niepewności wśród zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną, jednak śmiało można napisać, iż przy obecnych podwyżkach cen energii elektrycznej nowy system rozliczeń nadwyżki energii net-billing i montaż instalacji fotowoltaicznej stale się opłaca. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka net-billing jest mniej korzystny od poprzedniego systemu net-metering, a czas zwrotu inwestycji może się nieco wydłużyć, to i tak okres 7-11 lat jest akceptowalny dla wielu inwestorów. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dalsze wysoce prawdopodobne wzrosty cen energii. Choć właśnie ze względu na trudne do przewidzenia ceny energii ciężko jest określić dokładny okres zwrotu, to inwestor może mieć pewność, że jego przedsiębiorstwo oszczędzi środki dzięki zwiększeniu niezależności energetycznej. Ważne, aby punktem wyjścia do projektowania instalacji było przede wszystkim zapotrzebowanie energetyczne konkretnego budynku i przedsiębiorstwa.

Firma też może zostać prosumentem

Dzięki nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) od 2019 roku przedsiębiorcy są traktowani przez prawo podobnie jak właściciele domów jednorodzinnychmogą otrzymać status prosumentów. Słowo prosument oznacza jednoczesnego producenta i konsumenta energii, właściciela instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kWp. To przynosi wiele korzyści z fotowoltaiki dla firmy, takich jak możliwość odliczenia VAT-u od instalacji, możliwość odliczenia kosztów instalacji od dochodu, ulgę termomodernizacyjną.

Wartym uwagi jest fakt, że rachunki stają się od razu znacząco niższe. Comiesięczne faktury za energię przestają więc spędzać sen z powiek przedsiębiorców.

Wyprodukowany prąd jest najczęściej zużywany na bieżąco

Fotowoltaika jest opłacalna w budynkach firmowych z jeszcze jednego względu. Standardowe godziny pracy przedsiębiorstw pokrywają się z godzinami najlepszego nasłonecznienia, a więc najwydajniejszej produkcji energii przez panele fotowoltaiczne dla firm. Prąd jest zużywany na bieżąco, a firma pozostaje zabezpieczona dzięki inwestycji, która pozwala na oszczędności w budżecie.

Budowanie pozytywnego wizerunku

Od dłuższego już czasu obserwuje się wzrost świadomości ekologicznej. Klienci bowiem z roku na rok coraz bardziej doceniają prośrodowiskowe działania przedsiębiorstw. Budynek firmowy, na którego dachu umieszczone są panele fotowoltaiczne, prezentuje się odpowiedzialnie i nowocześnie i na pewno nie będzie można przejść obok niego obojętnie!

Podsumowując, WARTO ZAINWESTOWAĆ W INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ DLA FIRMY! Zielony kierunek to bardzo dobry kierunek rozwoju firmy. Fotowoltaika niesie ze sobą sporo korzyści dla firmy, przede wszystkim oszczędności oraz pomaga budować pozytywny wizerunek firmy. Ponadto tego typu inwestycję można sfinansować przy pomocy wielu dostępnych programów, takich jak dotacje czy ekopożyczki.

Pompa ciepła dla firmy

W zimie ogrzeje budynek, w lecie zapewni chłodzenie, a przez cały rok przygotowuje ciepłą wodę użytkową – o jakie urządzenie chodzi? O pompę ciepła! Jakie są korzyści tego rozwiązania?

Pompa ciepła dla firmy to duża oszczędność

Ostatnie miesiące to dla firm gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej, gazu i innych paliw. Obecnie koszty energii to nawet 25% wydatków większości firm, a do tego dochodzą jeszcze przecież koszty ogrzewania. Tak wysokie koszty prowadzenia biznesu powodują coraz niższą rentowność przedsiębiorców oraz brak możliwości rozwoju. Aby zatem utrzymać się na rynku warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania, aby jak najbardziej zminimalizować koszty prowadzenia firmy. Dzięki energii z OZE, poprzez montaż instalacji PV czy pomp ciepła, przedsiębiorstwo może obniżyć rachunki i stać się bardziej niezależne.

Pompy ciepła są coraz częściej wykorzystywane w obiektach komercyjnych i innych obiektach niemieszkalnych, w tym w szkołach, ośrodkach sportowych, sklepach i biurach. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, ale także zmniejszyć ślad węglowy firmy. Dobrze przemyślany system grzewczy z pompą ciepła nie tylko spełni standardy nowoczesnego ogrzewania, ale także będzie komfortowy.

Wysoka sprawność

Kotły na paliwo stałe zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez spalanie paliwa. Chociaż sprawności urządzeń stale się poprawiają, nadal wynoszą poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała energia ze spalania jest wykorzystana. Główną zaletą stosowania powietrznych pomp ciepła jest wysoka wydajność, jaką może zapewnić w ogrzewaniu w porównaniu z typowymi systemami grzewczymi. Sprawność pompy ciepła określa się jako stosunek energii oddanej do ogrzewania, w stosunku do energii elektrycznej pobranej. Dla przykładu, pompa o współczynniku wydajności COP=5, na każdą pobraną 1 kWh energii elektrycznej wytwarza 5 kWh ciepła, czyli płacimy jedynie 1/5 tego co przy ogrzewaniu prądem.

Pompa ciepła dla firmy – korzyści

Pompa ciepła należy do urządzeń grzewczych o najwyższej efektywności energetycznej. To technologia przyjazna środowisku naturalnemu, komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu. Montaż pompy ciepła zarówno w firmie przyniesie szereg korzyści jak:

  • Niskie koszty eksploatacyjne – redukcja kosztów ogrzewania i chłodzenia pomoże Twojej firmie nie tylko wygenerować oszczędności, ale również dzięki obniżeniu kosztów funkcjonowania firmy, utrzymać jej konkurencyjność na rynku.
  • Niezależność od podwyżek cen paliw – pompa ciepła pobiera energię z natury, która jest darmowa i odnawialna, do wytworzenia energii cieplnej potrzebujesz niewiele energii elektrycznej, jeśli pochodzi ona z instalacji fotowoltaicznej Twoja firma zyskuje jeszcze większą niezależność od podwyżek cen paliw.
  • Ograniczasz ślad węglowy – pompy ciepła są przyjazne środowisku ponieważ generują zdecydowanie mniej CO2 niż inne urządzenia grzewcze. Jeśli połączysz system z instalacją fotowoltaiczną, wytwarzanie ciepła będzie niemal całkowicie bezemisyjne .
  • Bezpieczeństwo – przy użytkowaniu pompy ciepła nie istnieje ryzyko zaczadzenia czy pożaru.
  • Wizerunek eko-firmy – pompa ciepła to zrównoważony sposób ogrzewania budynku, stawiając na instalacje OZE dajesz swoim klientom i kontrahentom jasny sygnał, że Twoja firma jest zaangażowana w zmniejszenie swojego śladu węglowego.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się czy pompa ciepła to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy to nasi specjaliści nieodpłatnie dopasują instalację do budynku oraz jego wymagań. Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się na spotkanie z naszym doradcą.

Klimatyzacja w biurze – same plusy

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat klimatyzacja dla firm stała się powszechnym standardem, który daje pracującym w danym pomieszczeniu osobom duży komfort. Coraz więcej przedsiębiorstw przekonuje się, że instalacja klimatyzacji to trafna inwestycja poprawiająca komfort oraz wydajność pracy. Mikroklimat panujący w biurze ma bowiem znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie, a co za tym idzie na wydajność pracowników. Dlatego warto zadbać o to, by był jak najzdrowszy. Pomoże w tym na pewno klimatyzacja biurowa.

Zalety klimatyzacji biurowej

Nowoczesna klimatyzacja w biurze to urządzenie, które odpowiada nie tylko za schładzanie powietrza w gorące letnie dni. Obecnie dostępne urządzenia pełnią więcej funkcji. Mogą służyć m.in. do dogrzewania wnętrz w chłodniejszym okresie roku. Pomogą także zadbać o optymalny poziom nawilżenia powietrza – zapobiegając jego nadmiernemu przesuszeniu oraz będą oczyszczać powietrze z groźnych drobnoustrojów, kurzu czy roztoczy – tak działają klimatyzatory z funkcją oczyszczacza. Kluczowa jest tu jednak kwestia dopasowania modelu klimatyzatora do wymogów biura i zainwestowanie w sprzęt dobrej klasy.

Jak dobrać klimatyzator do powierzchni biura?

Aby klimatyzacja zadziałała zgodnie z oczekiwaniami, musi pracować wydajnie. Dlatego przede wszystkim należy prawidłowo dobrać jej moc do powierzchni, na której ma pracować.

Dla przykładu, do biura o powierzchni 20-30 m² wystarczy urządzenie o mocy 2,5-3 kW, a przy 40-60 m² jest zalecana moc 5-5,5 kW. Warto też zwrócić uwagę, że w pomieszczeniach mocno eksponowanych na promienie słoneczne, np. z dużymi przeszkleniami, będzie potrzebne urządzenie o większej mocy. Jednocześnie nie należy “przewymiarowywać” klimatyzacji, bowiem zbyt mocna instalacja niepotrzebnie zużyje za dużą ilość prądu. Wybór najlepiej skonsultować ze specjalistą, który dobierze odpowiednie do danej przestrzeni urządzenie. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy i montaż dobrze dobranego klimatyzatora biurowego pozwali stworzyć we wnętrzu zdrowy mikroklimat, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie pracowników oraz zwiększy ich wydajność.

Co możesz zyskać?

Niższe koszty energii.

Większą stabilność dostaw energii.

Możliwe dodatkowe zyski ze sprzedaży energii.

Zamów darmowąkonsultację
Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania oraz doradzimy jak sfinansować całą inwestycję.

Kup fotowoltaikę na raty.

Wszystkie formalności załatwisz na miejscu.
Sandander Consumer Bank - raty, leasing

Fotowoltaika jest również dostępna

w leasingu dla firm. Zapytaj o szczegóły!

Skontaktuj się z nami

Sprawdź jak duże mogą być korzyści.





    Które rozwiązanie Cię interesuje?